Škola v přírodě Plasy u Plzně 2024

30.5.2024

V týdnu od 20. do 24. 5. jsme se třídami 6.ABC a 7.BC vyrazili na školu v přírodě do Plas u Plzně. Šesťáci na stejném místě byli už vloni a rádi se sem vrátili. Agentura Haul se postarala o velmi dobrou organizaci, skvělé jídlo (výborné omáčky, vynikající raut a nekonečné množství koblih) a bezvadný odpolední program, který se letos nesl v duchu Minecraftu. Jako překvapení přijel třeba i kouzelník :)  a tanečnice s ohněm.

Celotáborovou hru, které se zúčastnilo celkem asi 270 žáků i z jiných škol, vyhrála naše 6.C! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! Hezké vztahy si naše děti vytvořily i s odpoledními vychovateli. Tito mladí lidé dokázali dětem nabídnout svůj čas i pozornost.

Paní učitelky zajistily dopolední výuku formou exkurzí - žáci se podívali do nedalekého unikátního kláštera v Plasích, ale i do plaské zoo, zahráli si minigolf, zkrátka program byl více než pestrý.

Na škole v přírodě měli žáci možnost prohloubit své vzájemné vztahy, paní učitelky poznaly žáky z jiného úhlu, žáci museli fungovat samostatně, měli možnost si odpočinout od stereotypu školních dní, zkrátka těch důvodů, proč je škola v přírodě velkým přínosem i na druhém stupně je celá řada.  

Jedna škola v přírodě skončila, pomalu začínáme přemýšlet o další. :)

Kolektiv paní učitelek a asistentek ŠVP Plasy u Plzně