Akce pěveckého sboru "MY"

Jarní koncert sboru v Žilině

19.6.2024

V neděli 16. 6. 2024 jsme si zazpívali v kulturním centru v Žilině u Družce. Jarní koncert uspořádal Spolek pro záchranu kostela Narození Panny Marie. Hlavní organizátorkou však byla naše sbormistryně Katarina Zamyslická, díky níž se tato krásná akce mohla uskutečnit. Vystoupil soubor Flétničky Žilina a všechna tři oddělení našeho sboru. Děti zahrály na flétničky písničky z pohádek, Skřivánci zazpívaly skladbičky o zvířátkách, Sedmihlásek předvedl Liščí mazurku a Modlitbu, sbor My přednesl lidové písně a dvojhlasy. Program obohatilo vystoupení na sólový klavír. V závěru zazněla společná skladba Laudate Dominum.

Koncert se konal v krásně renovovaném prostoru bývalého kostela. Celou akcí se nesla příjemná a přátelská atmosféra. Organizátoři pro děti a posluchače připravili pohoštění, na které přispěly sponzorským darem Uniservis Hašek, La Loraine a.s. Kladno, TJ Sokol Žilina a Obec Žilina.

Vystoupení se velmi líbilo, dostali jsme pozvání uspořádat koncert v příštím roce znovu.

Děkujeme dětem, paní učitelce Koubkové, vedoucí Flétniček, sbormistryním, Katarině Zamyslické, Lucii Bártové a Antónii Križovenské, za krásné výkony, rodičům a přátelům sboru za to, že si udělali čas a podpořili nás svojí účastí, organizátorům a sponzorům za skvělou přípravu tohoto hudebního setkání a těšíme se na další společné akce.

Jana Bušniaková a sbor My

 

Starší články