O našem webu

Tyto oficiální stránky školy byly zprovozněny v březnu roku 2006. V létě 2012 prošly kompletním redesignem, dostaly nový grafický kabátek i řadu technických vylepšení. Na začátku roku 2016 proběhly úpravy, které dovolují pohodlné prohlížení stránek na tabletech a mobilních telefonech.

Přístupnost pro handicapované uživatele

I když pro školy to není povinností v plném rozsahu, uvedli jsme naše stránky v dubnu 2020 do souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, splňujeme tedy standard WCAG 2.1.

Ocenění v soutěži "www škola Kladno 2016"

Ve 14. ročníku soutěže "www škola Kladno 2016/2017" naše škola zvítězila v kategorii C - webová prezentace třídy základní školy. Třída 9.C, jejíž webové stránky spravuje Jakub Veverka, vyhrála poukázku na školní výlet, který pro ni zajistila a zrealizovala Agentura PAC.

Ocenění v soutěži s COOL web 2016

Základní škola a Mateřská škola Ukrajinská v Kladně se umístila mezi nejlepšími 10 webovými stránkami v České republice v soutěži sCOOL web 2016 ve své kategorii.

Ocenění v soutěži "www školaKladno 2014"

Zatím poslední ocenění jsme získali v roce 2014, kde jsme se umístili na 3. místě. Cenou nám byl vizualizér SMART SDC 450 v celkové hodnotě 23 990,- Kč.

Ocenění v soutěži "www škola Kladno 2012"

Naše škola se umístila na 1. místě v soutěži o nejlepší webové stránky kladenských základních a středních škol. Cenu za 1. místo v kategorii základních škol převzala ředitelka školy Mgr. Blanka Chvojková spolu s žáky školy dne 14. 2. 2013 v obřadní síni Magistrátu města Kladna. Cenou bylo 10 kusů tabletů Samsung GALAXY Note 10.1. Tyto budou použity k výuce na základní škole.

Poděkování patří všem přispěvovatelům a přátelům webu.

Ocenění v soutěži "www škola Kladno 2010"

V soutěži o nejlepší školní internetovou prezentaci  "www škola Kladno 2010" jsme získali interaktivní tabuli, kterou slavnostně převzala ředitelka školy od primátora města Kladna Ing. Dana Jiránka.

Ocenění v soutěži "www škola Kladno 2008"

V soutěži o nejlepší školní internetovou prezentaci "www škola Kladno 2008" naše stránky opět zabodovaly a za 3. místo v kategorii ZŠ jsme obdrželi hodnotnou věcnou cenu v podobě interaktivní tabule.

Ocenění v soutěži "www škola Kladno 2006"

Dne 24. 1. 2007 se naše webové stránky dočkaly dalšího ocenění. Paní ředitelka Mgr. Božena Hrubá převzala z rukou předních představitelů Magistrátu města Kladna zvláštní cenu poroty v soutěži o nejlepší školní internetovou prezentaci "www škola Kladno 2006" za přístup internetových stránek pro zrakově postižené. Naše škola tak získala digitální fotoaparát špičkové úrovně.

Galerie Moderní web

V červnu 2006 byl tento web se svým prvním designem zařazen do galerie Moderní web - top českého a slovenského webdesignu. Dnes již bohužel nefungující galerie Moderní web byla "pokladnicí nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek. Prezentovala technicky vytříbené a graficky zajímavé weby a sloužila jako zdroj inspirace a poučení pro ostatní webdesignéry." Do galerie byly zařazovány pouze weby, které úspěšně prošly hodnocením osmičlenné odborné poroty, která je zkoumala z nejrůznějších úhlů pohledu. V kategorii škol byly v době jeho zařazení (stav k 20. 11. 2006) pouze 4 weby.