Workshop Robopis - AI píše texty - ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně

18.4.2024

Umělá inteligence se stává nedílnou součástí dnešní reality. Dokáže vytvářet obrazy, videa, prezentace, weby, napodobovat lidské hlasy a samozřejmě píše texty. Je to nástroj, který dobře hraje v rukou mistra, ale je třeba se s ním naučit pracovat. Naši deváťáci se 17. 4. zúčastnili workshopu Robopis - Využití AI pro tvorbu kreativních textů. Kurz vedl Petr Salaba, režisér dokumentárních filmů, absolvent studia dokumentaristiky na FAMU.

Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o umělé inteligenci, poznali jsme nové aplikace, které ji využívají, zkoušeli jsme, jak  rozlišit výstupy AI od lidských prací. Ale hlavně jsme dostali několik velmi praktických rad, jak komunikovat s  AI, aby generovala zajímavé texty. Žáci si vše vyzkoušeli a byli v mnoha případech mile překvapeni, k jakým výsledkům se jim pomocí dobře volených pokynů směrem k AI podařilo dojít. Navíc je práce bavila.

AI je součástí naší budoucnosti a hlavně budoucnosti našich žáků a tento workshop jim velmi dobře ukázal možnosti AI, ale hlavně, jak s ní pracovat.

Zina Nejedlá